Čoskoro opäť Penrith

Uverejnené 10.1.2018
Čoskoro opäť Penrith

Rok sa s rokom stretol a Mateja Beňuša čoskoro čaká dlhá cesta, spolu s rodinkou tradične zamieri na južnú pologuľu za lepšími podmienkami na prípravu na sezónu 2018. Takmer dva mesiace sa bude pripravovať v Penrithe, kde absolvuje aj premiérové tohtoročné preteky - Australian Open.

"Som rád, že v rámci zimného sústredenia môžeme absolvovať aj tieto kvalitné medzinárodné preteky. Aspoň si hneď na mieste v silnej medzinárodnej konkurencii môžeme otestovať športovú formu, na ktorej budeme na sústredení pracovať. V tomto období sa v Austrálii pripravuje celá svetová špička v našom športe. Konfrontácia na takejto vysokej úrovni hneď na úvod sezóny je vždy užitočnou skúsenosťou," zdôraznil 30-ročný Bratislavčan na stretnutí s médiami.

Do Austrálie sa Matej dočasne "presťahuje" s celou rodinou. "Chlapci ešte nechodia do školy a manželka je na materskej, takže budeme spolu. Som rád, že nám to takto vyšlo, lebo bez nich by som tam vydržal maximálne tri týždne, nie dva mesiace. Teší ma, že mi môžu robiť spoločnosť. Vďaka ich prítomnosti bude aj tvrdá príprava, ktorá ma u protinožcov čaká, oveľa znesiteľnejšia," skonštatoval Matej.

Športová sezóna bude mať u Mateja dva vrcholy - júnové majstrovstvá Európy v Prahe a septembrové MS v Riu de Janeiro. Po dvoch rokoch sa tak vráti na „miesto činu“, kde v auguste 2016 získal olympijské striebro.

„Do Brazílie opäť pôjdem s medailovými ambíciami. Svetový šampionát pre mňa bude veľkou výzvou. Veľmi rád by som sa z Ria opäť vrátil s medailou. Na olympijskom kanáli sa mi darilo, nerád by som túto tradíciu porušil," myslí si. Do Ria sa však veľmi neteší. „V roku 2016 si Brazílčania dávali pozor na bezpečnosť, veď hostili olympiádu. Teraz z toho mám trochu obavy,“ myslí si Matej, na ktorého bude rovnako ako vlani trénersky dohliadať Pavel Ostrovský.

 

***

Na titulnej fotografii Matej Beňuš so súčasným trénerom Pavlom Ostrovským a predchádzajúcim koučom Jurajom Minčíkom.