Najsladšie privítanie

Uverejnené 15.8.2016
Najsladšie privítanie

Dočkali sa ho. Mateja Beňuša na viedenskom letisku Schwechat túžobne vyzerala v nedeľu večer najvzácnejšia výprava. Svojho strieborného tatinka vybozkával nielen starší syn Simonko, ale hlavne manželka Ivanka. Nechýbali ani mama Jana a otec Ladislav Beňušovci. A usmiaty bol aj náš úspešný olympionik. ,,Konečne som doma a chcem si všetku tú radosť užiť naplno v kruhu rodiny. Už som síce striebro poriadne oslávil, ale doma je to určite povinnosť na viackrát,” povedal tesne po prílete Matej.

Na oddych si ešte musí ale trošku počkať. Z letiska sa presunul najskôr na Magio pláž, kde ho vyspovedali novinári a potom ešte aj so zlatými Škantárovcami smeroval pred kamery televízie TA3. Po krátkom spánku ho zase privítali spolu so Simonkom a Ivankou v markízackom Teleráne a o zážitky sa išiel podeliť aj s čitateľmi portálu Pluska.sk. Aby mal na všetko dostatok síl, Simonko mu naservíroval nepečenú smotanovú tortu, ktorú Matej, aj keď si stráži prísun kalórií, vždy rád ochutná.

,,Maťko nevyhľadáva sladké, s klasickou tortou by sme u neho nepochodili. Toto je jediná, ktorú má rád už od detstva,” prezradila šťastná a hrdá Ivanka. Mateja teda rozhodne čakalo to najsladšie privítanie a svoj úspech si zaslúži osláviť. V hlave má však už teraz ďalšie povinnosti. ,,Ešte v septembri štartujem na dvoch svetových pohároch, takže ma čakajú ďalšie tréningy, trénovať budem hlavne v Čunove. Rád vás uvidím,“ pozýva Matej fanúšikov, ktorí by ho chceli vidieť ,,naživo” v akcii.