Konečne viac doma

Uverejnené 13.9.2016
Konečne viac doma

Finále Svetového pohára (5. kolo) vo vodnom slalome sa odohrávalo v slovinskom Tacene. A hoci sa preteky pre Mateja Beňuša začali sľubne, napokon skončil vo finále na 8. mieste s časom 77,08 s (+3,35). ,,Nešlo to podľa predstáv. Usporiadatelia nezvládli organizáciu pretekov, trať sa skracovala o 30 sekúnd po semifinále, Francúzi si vyprotestovali 15 lodí do finále, takže tam štartovali aj lode, ktoré tam nemali čo robiť. Každopádne gratulujem medailistom. Ja som mal tento rok prioritu olymiádu, preto som neštartoval vo všetkých svetových pohároch. Teraz si trochu oddýchnem a už sa teším na ďalšie výzvy," zamyslel sa slalomár na sociálnej sieti.

Celkovo skončil vo ,,sveťáku" 2016 na 6. mieste so 197 bodmi. V Slovinsku však len nesúťažil, spolu s rodinkou navštívili miestnu ZOO a s manželkou Ivkou aspoň symbolicky oslávili 4. výročie sobáša. Z Tacenu sa Matej znova ponáhľal - čakali ho ďalšie spoločenské povinnosti. Už počas nedeľňajšieho popoludnia prežil príjemné chvíle so saleziánmi v Petržalke, ktorí tu pripravili aj autogramiádu.

..Opäť ma trošku pohltil ten mediálny kolotoč. Nakrúcal som reláciu Bez dresu s Dušanom Gabánim a zavolali ma aj do zábavnej šou Milujem Slovensko," porozprával nám Matej. Avšak napriek tomu je rád, že pretekárska sezóna je za ním. ,,Konečne si poriadne užijem deti, rodinu. Tento rok som bol s nimi minimálne, tak dúfam, že si to teraz vynahradíme."