Matej a voda Lucka

Uverejnené 24.3.2017
Matej a voda Lucka

S príchodom novej sezóny má Matej Beňuš aj jednu novinku. V nadchádzajúcom súťažnom ročníku totiž môžu mať fanúšikovia kúsok z neho aj u seba doma. Na trh prichádza limitovaná edícia pramenitej vody Lucka a na špeciálnej etikete bude práve Matej ako úspešný slovenský olympionik. „Pitný režim je dôležitý nielen pre nás športovcov, ale pre všetkých bez rozdielu veku. Verím, že vám voda s mojou podobizňou bude chutiť a ja sa budem snažiť, aby som na vás neusmieval len z etikety, ale aj po každých pretekoch zo stupňov víťazov,“ povedal Matej.

Strieborný v C1 na OH 2016 v Riu de Janeiro však nie je jediný, komu sa dostalo tejto pocty. „Matej je po tenistke Dominike Cibulkovej len druhým športovcom, ktorý má limitovanú edíciu vody Lucka s vlastnou etiketou. Voľbu typov vody sme nechali v podstate na neho. On sám preferuje neperlivú vodu, ku ktorej sme pridali ešte jemne perlivú. Som rád, že sme pre jeho fanúšikov pripravili takýto netradičný darček v podobe limitovanej edície,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Vodax Ľuboš Rek. Priaznivci podobizeň Mateja nájdu na fľašiach s objemami 0,5 litra, 0,75 litra aj 1,5 litra.

Pramenitá voda Lucka vyviera v Považskom Inovci, z hĺbky až 250 metrov a jej zdroj je tak dokonale chránený pred vonkajšími vplyvmi. Jej nižšia mineralizácia s vyváženým pomerom vápnika a horčíka,  mierne zásadité pH sú vhodné pre každodenný pitný režim práve aj pre športovcov. Lucka je súčasťou tréningového režimu mnohých slovenských športovcov, basketbalistov, futbalistov či hokejovej reprezentácie.