Vzor pre mladých

Uverejnené 14.10.2016
Vzor pre mladých

Už sú to vyše dva mesiace, čo Matej Beňuš získal na olympiáde v Riu striebornú medailu. Mohlo by sa zdať, že si po príchode domov začal užívať voľno, ale opak je pravdou. Záujem médií o medailistu neutícha a spoločenských podujatí pribúda. ,,Popravde to sa ani nedá vymenovať, už som to aj pozabúdal, toľko toho bolo a ešte veľa bude," pousmial sa s typickým humorom Matej. Jednou rozhodne zaujímavou skúsenosťou pre neho však bola šou Milujem Slovensko, kde súťažil v tíme Dana Dangla. ,,Bola sranda, ja som sa veľmi bavil, len boli tam samí herci tak som im nestíhal," zhodnotil.

Loď a pádlo ale po úspechu v Brazílii neodložil celkom do kúta. ,,Ešte som stihol odštartovať na dvoch kolách Svetového pohára, jeden som dokonca vyhral, ale od posledného preteku som bol vo svojej lodi asi dvakrát," zamýšľa sa slalomár, na ktorého predsa len doľahla mierna únava po mimoriadne náročnej sezóne. ,,Povedal som si, že potrebujem dlhší oddych. Musím načerpať chuť a energiu. Pomaly začínam so zimnou prípravou. Hrávam hokej, futbal, chodievam do posilky a behať," opisuje svoj všednejší režim.

Popritom si začína zvykať na to, že sa ako známejšia osobnosť môže zapájať do rôznych charitatívnych akcií. ,,Snažím sa k tomu pristupovať mimoriadne zodpovedne, podporujem také akcie, ktoré pomáhajú ľuďom. Vlastne, už dávno som si povedal, že keď sa mi podarí dosiahnuť niečo také veľké, ako je olympijská medaila, tak by som chcel mať nejaký osobný prínos pre spoločnosť. Hlavne, inšpirovať mladých."  So študentami a žiakmi sa Bratislavčan stretol aj na otvorení ,,oratka" ešte začiatkom septembra. ,,Oratko" - tak  v Saleziánskom stredisku na Mamateyovej ulici volajú aktívnu a kvalitnú prítomnosť pri deťoch a mladých. Jeho dvere symbolicky otvorilo zapálenie olympijského ohňa práve Matejom Beňušom.