Prvá pražská medaila!

Uverejnené 3.9.2016
Prvá pražská medaila!

Prelomil smolu, ktorá sa mu doposiaľ v stovežatej lepila na ,,pádlo“. Napriek mnohým úspechom si práve z tohto sveťáku  Matej Beňuš doposiaľ nedoniesol cennú trofej v sólovej kariére. Avšak dnes sa situácia zmenila - slalomár najskôr bez zaváhania postúpil na 4. kole Svetového pohára zo semifinále do finále. Potom to na Vltave rozbalil naplno. A hoci v posledných dňoch nemal na trénovanie veľa času, aj pre rôzne mediálne povinnosti, zdá sa, že mu takýto ,,režim“ priniesol želanú pohodu na vode.

,,Sám tomu nerozumiem, ale možno zo mňa po olympiáde opadol taký tlak a už som si išiel tieto preteky vyslovene iba užiť. Je pravda, že som mal menej natrénované, ako by sa patrilo, ale na vode sa mi jazdilo dobre a stačilo to,” zhodnotil svoj výkon Matej Beňuš. Slalomár obsadil zlatú priečku s časom 98,91 s, pričom mu výsledok nepokazili žiadne trestné sekundy.

,,Tú pražskú smolu som teda konečne premohol,” usmial sa pretekár. Z víťazstva sa spolu s ním tešila manželka, synovia, ale aj rodičia Beňušovci. O týždeň však čaká Mateja ďalší sveťák – v Tacene. ,,Do týchto posledných pretekov som nešiel s nejakými ambíciami, chcel som si ich hlavne užiť a keď sa podarí finale, tak doniesť medailu. Tacen je taká obdoba Prahy pre mňa, tiež som sa pravidelne prebojoval až do finale, ale nikdy som tam nemal medailu, tak snáď to aj tam prelomím. Ale nech to už dopadne akokoľvek, som šťastný, že mi záver sezóny takto vyšiel.”