S júnom spokojnosť

Uverejnené 3.7.2017
S júnom spokojnosť

Päť týždňov a štyri súťažné víkendy. Toto má za sebou strieborný olympijský medailista Matej Beňuš. Po ME v Tacene a piatom mieste prišiel seriál Svetového pohára a v ňom druhé a prvé miesto v Prahe resp. Augsburgu. Prišiel však Markkleeberg na prelome júna a júla a Matejovi sa premiérovo v sezóne nepodarilo postúpiť do finále.

„Spokojný som s prvými dvoma pretekmi SP, v ktorých som skončil vpredu. Celkovo to môžem hodnotiť tiež kladne, aj keď som sa nedostal na tretej súťaži do finále, premiérovo v tomto roku. Do finále sa tam prebojoval len jediný pravák, takže trať nebola celkom férová, bolo to postavené lepšie pre ľavákov. Vo vode v Markkleebergu som sa cítil dobre, ale ťažko sa bojuje na trati, keď je všetko na zlú ruku,“ hovorí Matej.  

Po troch kolách Svetového pohára Matej Beňuš figuruje v hodnotení seriálu na druhom mieste za Nemcom Siderisom Tasiadisom. „Keďže som nepostúpil do finále, teraz mi Tasiadis utiekol a ostatní sa ku mne priblížili,“ pokračuje. Po návrate domov ho čaká niekoľko dní doma. „Budem mať trochu voľnejší týždeň, zahrám si trochu hokej a keďže som bol odcestovaný tri týždne, musím dobehnúť aj iné povinnosti. Potom pôjdem na celý týždeň trénovať do Prahy, bude to už príprava na druhú polovicu sezóny,“ prezradil Matej Beňuš.

Počas posledného týždňa na cestách po Nemecku si našiel čas, aby si pozrel vystúpenie slovenských reprezentantov v inline hokeji. „Aj keď som bol v zahraničí, tak som si chcel pozrieť našich chlapcov. Tento šport som naposledy videl pred nejakými pätnástimi rokmi, tak som chcel vedieť, ako to teraz vlastne vyzerá. Škoda, že chlapcom nevyšiel štvrťfinálový zápas proti Švédom,“ poznamenal Matej.