S medailou na cestách

Uverejnené 29.8.2016
S medailou na cestách

Odkedy sa vrátil so striebrom z Ria, pomaly sa nezastavil. Rozhovory s novinármi, návštevy televízií a vydavateľstiev však vo väčšine prípadov absolvoval Matej Beňuš minimálne s manželkou Ivankou a starším synom Simonkom. Mladšieho Tobiáška medzitým opatrovali starí rodičia.

,,Stále som nesmierne šťastný, že som dosiahol taký vynikajúci výsledok a doniesol som na Slovensko medailu," rozhovoril sa Matej na slávnostnom obede, ktorý pre neho pripravila spoločnosť Toyota Slovensko. ,,Najskôr sme vo veľkom oslavovali v Riu, po návrate domov sme pokračovali skôr komorne, s rodinou, kamarátmi. Nejakú väčšiu párty však ešte určite zorganizujem, ale až po nasledujúcich dvoch pretekoch, keď aj ostatní slalomári budú môcť prísť," dodáva s povestným šibalským úsmevom.

Úspech, na ktorý tak dlho čakal, sa naozaj dostavil a Matej vôbec netušil, akú mal na Slovensku podporu. ,,Bol som milo prekvapený, že toľko ľudí naše preteky sledovalo. Pred telkou fandili, revali a 'pištali', mnohí mi povedali, že skoro bytovka spadla," smeje sa Matej, na ktorého doma čakali aj prekvapenia. ,,Dostal som napríklad aj karikatúru, na ktorej som s medialou, a je na nej aj socha Ježiša Krista na pahorku Corcovado v Riu. Je od renomovaného akademického maliara Dušana Blažeka," opisuje jeden z darčekov.

,,Okrem mediálnych povinností som však musel začať trénovať aj na zostávajúce preteky v rámci Svetového pohára. Vrchol sezóny mám za sebou, idem si ich najmä užiť," hovorí o sveťákoch v Prahe a v Ljublane Matej. Ešte pred odchodom do stovežatej Prahy však stihne niečo, čo mu nielen ako hokejovému fanúšikovi urobí nesmiernu radosť. Slalomár je totiž okrem vody doma aj na ľade, a hokej si zahrá vždy rád.

,,Bude pre mňa veľkou cťou vhodiť čestné buly prvého domáceho zápasu Slovana v sezóne 2016/17. Slovan sa stretne s klubom Torpedo Nižnij Novgorod. Tak držte so mnou palce, nech to Slovan dnes dá," dodáva Matej, ktorý hneď po zápase spolu s rodinkou odchádza do Prahy.