Slovinsko sa Matejovi páči

Uverejnené 3.6.2017
Slovinsko sa Matejovi páči

Profesionálny športovec formátu Mateja Beňuša počas dlhej kariéry pravidelne navštevuje určité strediská. Strieborný medailista z OH 2016 v Riu tak napríklad veľmi dobre pozná dejisko aktuálnych majstrovstiev Európy vo vodnom slalome - slovinský Tacen.

„Tým, že mám deti, poznáme už veľmi dobrú miestnu zoologickú záhradu, je veľmi pekná. Slovinsko je celkovo veľmi príjemná krajina. Je tu čisto, civilizovane a ľudia sú príjemní. Ľubľana, na okraji ktorej sa Tacen nachádza, má krásne centrum mesta,“ prezradil počas chvíle voľna Matej Beňuš.

V slovinskom Tacene strávil naozaj mnoho týždňov tréningov a nespočetne veľa pretekov. Našiel si teda čas aj na miestnu kuchyňu. „Vyskúšal som ju, rád si dám napríklad pleskavicu. Väčšinou však ideme na pizzu, stejk alebo cestoviny,“ rozhovoril sa na gastronomickú tému. K dobrému jedlu vždy patrí aj pohár vína alebo piva. Matej Beňuš si v zahraničí dopraje k jedlu pohár pivka. „Keď som v nejakej krajine, tak si vyskúšam pivo v danej oblasti, aby som si udržal prehľad,“ poznamenal.

Popri tréningoch veľa voľného času nemá, ale večer si občas nájde chvíľu na oddych aj mimo hotelovej izby. „Prechádzkový typ nie som, radšej si idem zabehať. A občas na bicykloch si vyrazíme na večeru do centra mesta,“ hovorí. 

V piatok večer areál v Tacene zasiahla poriadna búrka. Stalo sa tak pred súťažou hliadok 3x C1, v ktorej sa predstavil aj Matej. Do vody sa tak dostal približne o 30 minút neskôr oproti pôvodnému plánu. „Nestáva sa nám to často, ale občas áno. Pred dvoma rokmi v Prahe vo finále ma niečo podobné chytilo priamo na vode, riadne sa rozpršalo asi dve minúty pre mojou jazdou. Začalo poriadne liať, ale v takom prípade je potrebné si držať koncentráciu a ísť svoju jazdu. Našťastie to neboli krúpy,“ prezradil.