Strieborné kruhy za Rio

Uverejnené 3.11.2016
Strieborné kruhy za Rio

Matej Beňuš oslávil 29. narodeniny s predstihom v x-bionic sphere v Šamoríne, kde Slovenský olympijský výbor koncom októbra odovzdával symbolické šeky odmien tým najúspešnejším športovcom z olympiády v Riu. ,Príjemne som si zaspomínal, aj s tými všetkými ľuďmi, ktorí na túto akciu prišli, vrátane olympionikov, bol to veľmi pohodový večer," povedal slalomár, ktorý sa vďaka záberom RTVS opäť vrátil na kanál Deodoro. Matejovu finálovú jazdu bolo aj po čase radosť pozerať. ,,Sú to určite najväčšie a doteraz najkrajšie okamihy mojej športovej kariéry a snažím sa vryť si ich do pamäti.“

Okrem nezabudnuteľných chvíľ a splneného športového sna má pre Mateja zisk medaile aj jeden pragmatický rozmer. Slovenský olympijský výbor ho za tento úspech odmenil sumou 35.000 euro. ,,Byty v Bratislave sú nesmierne drahé, máme na krku hypotéku, takže celá odmena pôjde na bývanie,“ zamyslel sa Matej. Spolu s rodinou sa totiž plánujú presťahovať do väčšieho bytu, hoci verní ostanú Petržalke. ,,Na pamiatku som dostal ešte také strieborné kruhy, majú asi tri centimetre. Musím zistiť, či je to na pripnutie, alebo na vystavenie. Ale sú krásne a som rád, že to nie sú kruhy pod očami," zavtipkoval.

Keďže mal v uplynulých týždňoch veľa povinností, na vodu sa dostal zriedkavo. To sa však zmení, lebo Mateja čaká cesta na Nový Zéland. ,,Koncom novembra pôjdem do Aucklandu, kde postavili nový kanál, tak ho tam spolu s ďalšími pozvanými vodákmi pôjdem ,pokrstiť´, bude to taká exhibícia, nebudú to klasické preteky," prezradil najbližšie plány.