Strieborný návrat

Uverejnené 17.2.2018
Strieborný návrat

Čakanie na premiérový súťažný štart v novej sezóne sa skončilo. Viac ako štvormesačnú prestávku medzi pretekmi má Matej Beňuš za sebou a ročník 2018 začal rovnako, ako ten predchádzajúci. V sobotu na Australian Open v Penrithe, kde sa už viac ako dva týždne pripravuje na tohtosezónne športové vrcholy, skončil v silnej konkurencii druhý. Na rovnakom podujatí v totožnom dejisku bol druhý aj pred rokom.

Strieborný olympijský medailista z Ria de Janeiro 2016 v C1 vyhral v piatok hneď prvú kvalifikáciu, v sobotu bol v semifinále štvrtý a vo finále napokon druhý za Francúzom Denisom Gargaudom Chanutom. „Po uplynulej sezóne som si dal dlhú prestávku a  bez pádlovania som bol približne tri mesiace. Počas tej doby som sa pripravoval najmä kondične, aj preto som sa tešil na preteky a novú sezónu. Trať bola pekná, technicky náročná. Podarila sa mi najmä kvalifikácia, so semifinále a finále nie som až tak spokojný, mal som rezervy. Vyzerá to tak, že druhé miesto mi je súdené, no v každom prípade pódiové umiestnenie je vždy fajn. Navyše je to dobrý štart do ďalšej sezóny,“ poznamenal Matej po pretekoch.

V Austrálii sa Matej Beňuš pripravuje na náročnú sezónu, ktorá bude mať hneď niekoľko dôležitých podujatí. Prvým budú júnové majstrovstvá Európy v Prahe, nasledovať bude päťdielny seriál Svetového pohára vrátane zastávky v Liptovskom Mikuláši a v závere septembra prídu na rad majstrovstvá sveta v Brazílii na olympijskom kanáli v Riu de Janeiro, kde Matej v auguste 2016 získal olympijské striebro.