Tvár Hodiny deťom

Uverejnené 21.12.2016
Tvár Hodiny deťom

Vyše 178 000 euro sa podarilo vyzbierať počas galavečera Hodina deťom, zbierka Nadácie pre deti Slovenska podporuje projekty pomáhajúce deťom a mladým ľuďom. Tento rok sa tvárou charitatívnej kampane stal aj Matej Beňuš a úplne súhlasil s jej mottom ,,Čas venovaný deťom sa vám vráti". ,,Som otcom trojročného Simonka a ročného Tobiáška. To najvzácnejšie, čo im môžem dať, je čas. Preto sa snažím svoje voľno tráviť hlavne so svojimi synmi a s manželkou," zamyslel sa vodný slalomár počas priameho prenosu. Patril tiež k osobnostiam, ktoré telefonovali s divákmi, aj takouto formou sa totiž dalo do zbierky zapojiť.

,,Telefonovali hlavne starší ľudia, zrejme mnohí majú vnúčatá a boli šťastní, že môžu pomôcť deťom," povedal Matej, ktorý sa pred kamerami stretol s marketingovou riaditeľkou spoločnosti Billa Slovensko Denisou Pernicovou. ,,Sme hrdým partnerom Hodiny deťom a určite aj na budúci rok podporíme takéto krásne projekty, je to pre nás úplne prirodzené. Povedzme tak, ako je prirodzené nakupovať potraviny," dodala s úsmevom Denisa Pernicová.

Predvianočný čas má Matej stále pomerne nabitý, zúčastnil sa vyhlásenia výsledkov ankety Kanoista roka či najúspešnejších športovcov Bratislavy. ,,Ale jasné, žijeme s rodinkou už naplno Vianocami. Stihli sme ísť na trhy, kde sme ochutnali výborný punč. Teším sa, ako s deťmi ozdobíme stromček a očakávam, že ho časom začnú ničiť," zasmial sa Matej. ,,Pri upratovani pomáham, inak to nejde. Keďže Vianoce trávime každoročne u mojich rodičov, tak kazdý z rodiny dáva ruku k dielu. Máme rozdelené, kto čo zaobstará, nakúpi, napečie," opísal predsviatočné zvyky u Beňušovcov.