Úspešný štart sezóny

Uverejnené 29.1.2017
Úspešný štart sezóny

Prvé preteky, prvé stupne víťazov. Striebornému olympijskému medailistovi, vodnému slalomárovi Matejovi Beňušovi vyšiel vstup do novej sezóny. Na Majstrovstvách Oceánie, ktoré sú v novozélandskom Aucklande, skončil druhý.

 Slovenský reprezentant v kategórii C1 odštartoval v nedeľu poolympijskú sezónu. S časom 90,91.  skončil na šampionáte u protinožcov druhý. „Keďže som jazdil na vode len desať dní, tak som s týmito pretekmi veľmi spokojný. Išlo sa mi dobre, seminifále som vyhral aj s jedným dotykom,“ začal svoje hodnotenie Matej Beňuš a dodal: „Vo finále ma zradil valec, prejazd nebol úplne podľa mojich predstáv a myslím, že som tam stratil aspoň dve sekundy.  S jazdou som však aj tak spokojný.“  Z víťazstva sa tešil Brit Ryan Westley, tretí skončil Francúz Thomas Martin.

Matej Beňuš sa o pár dní presunie do Austrálie, kde bude až do druhej polovice marca pokračovať v sústredení. Okrem zlatých bratrancov Škantárovcov sa k nemu pripojí aj tréner Pavel Ostrovský, ktorý vystriedal Juraja Minčíka.