V Skopje napokon piaty

Uverejnené 16.5.2017
V Skopje napokon piaty

Krátky návrat k vodnému zjazdu nepriniesol Matejovi Beňušovi cenný kov. Strieborný olympijský medailista vo vodnom slalome bojoval v macedónskom Skopje na majstrovstvách Európy v šprinte a vo finále obsadil piate miesto. Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan bol vo svojej kategórii bol najlepším Slovákom.

Sobota sa v podaní Mateja Beňuša začala veľmi dobre. Hneď ráno sa stal víťazom prvej rozjazdy a kvalifikoval sa priamo do finále. Spolu s ďalším kvartetom jazdcov mal tak oproti ďalším finalistom výhodu, že nemusel medzitým nastúpiť v druhej rozjazde a šetril sily. Vo finále štartoval ako posledný z celej dvanástky a len s odstupom 69 stotín sekundy sa zaradil na piatu pozíciu. Od medaily ho pritom delilo len jedenásť stotín.

„Nezopakoval som prvú jazdu, ktorej čas by mi stačil na zlato, podľa starých pravidel by som tiež vyhral. Naposledy som prišiel o medailu o 3 stotiny sekundy, dnes o 11 stotín. Konkurencia bola silná, prvých jedenásť pretekárov skončilo do 1, 47 stotín sekundy,“ rozhovoril sa Matej Beňuš a pokračoval: „Prišiel som si po medailu, čo tentoraz nevyšlo a priznávam, že som trochu sklamaný, lebo som na to mal. V každom prípade som si tu poriadne zatrénoval a pripomenul si krásny šport ku ktorému mám vzťah. Navyše je to veľmi dobrá príprava na slalom.“

Po návrate z Macedónska sa Matej bude naplno venovať vodnému slalomu, v ktorom budú prvým vrcholom sezóny ME v Tacene. V Slovinsku by rád konečne získal medailu, pretože sa mu to na nevyspytateľnej miestnej vode doteraz nepodarilo. „V minulosti som mal akoby zakliatu Prahu, tak teraz prelomím aj ten Tacen,“ verí Matej.