Zlaté striebro!

Uverejnené 9.8.2016
Zlaté striebro!

Podarilo sa mu to! Matej Beňuš zvládol olympijskú premiéru úplne parádne, keď s časom 95,02 s vybojoval pre Slovensko striebornú medailu. ,,Je to úžasný pocit, bolo mojím snom získať medailu z olympijských hier. Bolo to veľmi ťažké. Už v semifinále som videl, že všetci moji konkurenti zajazdili veľmi dobre. Vo finále mi jazda vyšla, zlepšil som sa o päť sekúnd. Teším sa už na rodinu, veľa som tento rok cestoval. Odkedy som videl Miša Martikána z Atlanty doniesť zlato, chcel som aj ja niečo priniesť domov z OH. Dnes pôjdem určite do Slovenského domu, najbližšie dva - tri dni budem ešte podporovať Slovákov v Riu," povedal nám Matej po tomto úžasnom úspechu.

Rodina prežívala tento historický okamih naplno. ,,Som nesmierne šťastná, že sa to Maťkovi podarilo, že to finále tak parádne zašiel. Ešte pred pretekmi sme sa rozprávali a povedal, že bude vďačný za medailu, či už by to bola strieborná, bronzová, alebo zlatá. Finále som prežívala s Matejovými rodičmi, hoci ja som ho veľmi nepozerala, len som sa trošku nervózne prechádzala po byte. Tento rok bol pre nás všetkých náročný, ale stálo to za to. Má striebro a je to nádherný pocit, ktorý mu zo srdca doprajem,“ tešila sa manželka Ivana.

,,Verila som, že donesie medailu. Som šťastná a ďakujem všetkým, ktorí Maťkovi posielali pozitívnu energiu a držali mu palce," odkázala fanúšikom šťastná mama Janka. ,,Je to šialené, nesmierne sa teším. Musíme si zvyknúť na to, že máme doma striebro z olympijských hier, ale myslím, že to ľahko zvládneme," povedal nám usmiaty otec Ladislav. Zo zisku cenného kovu sa tešil aj prezident Andrej Kiska. A my všetci blahoželáme!