Nešťastný ,,eskimák"

Uverejnené 14.5.2016
Nešťastný ,,eskimák"

Už semifinále majstrovstiev Európy sa nieslo v znamení mnohých trestných sekúnd, ktoré zhoršili výkony singlkanoistov. Matej Beňuš sa však do cieľa dostal s čistým kontom. Smola si ho však nakoniec našla vo finále. Najskôr v podobe dvoch trestných sekúnd na šiestej bránke.

Tie ho však nerozhádzali a všetko nasvedčovalo tomu, že do cieľa ešte príde so šancou získať pódiové umiestnenie. Pri dvadsiatej druhej bránke však Mateja voda rozhojdala až sa vykúpal v mikulášskych vlnách. Skončil na 5. mieste s časom 111,56 s (+11,69).

,,Pokazil som záver, hoci som sa na trati cítil veľmi dobre. Aj keď som ťukol bránku, stále si myslím, že táto jazda bola rýchlejšia ako moja kvalifikačná. Bohužiaľ, stáva sa to. Zrejme som mal zlý nájazd,“ vrátil sa k nešťastnému ,,eskimákovi“ Bratislavčan. ,,Kanál je zastaraný, na záver nás čaká plytká voda a nepríjemná kombinácia bránok, zožulo ma to,“ pousmial sa Matej.

Netajil sklamanie, že sa mu nepodarilo obhájiť bronz z vlaňajších majstrovstiev Európy. ,,Chcel som predviesť svoj najlepší výkon, aj som ho skoro predviedol, len sa mi to nepodarilo. Ešte ma však čakajú hliadky, tak sa musím skoncentrovať,“ uzavrel finále slalomár. 

 

Foto: Ľuboš Houška - SPR media