V Riu zlato v hliadkach

Uverejnené 26.9.2018
V Riu zlato v hliadkach

Vrchol aktuálnej sezóny v podaní Mateja Beňuša sa ani nemohol začať lepšie. V utorok na majstrovstvách sveta v brazílskom Riu de Janeiro bol súčasťou zlatej slovenskej hliadky v tímovej súťaži kanoistov.

Spolu s Michalom Martikánom a Alexandrom Slafkovským kraľujú Slováci tejto disciplíne už jednu celú dekádu. Totožné slovenské trio totiž na MS v tímovej súťaži od roku 2009 nepoznajú chuť prehry - bez prerušenia získali Slováci už ôsme zlato.

Z reprezentanta SR po dokončení pretekov sršala radosť. „Máme to. Stali sme sa majstrami sveta v hliadkach. Máme už ôsme zlato po sebe,“ tešil sa zo zlata už trojnásobný otec.

V časti Deodoro má možnosť spomínať na krásne chvíle spred dvoch rokoch, veď na rovnako mieste získal v auguste 2016 olympijské striebro. O deň neskôr sa Matejovi darilo opäť, keď v individuálnej súťaži skončil v prvej kvalifikácii sedemnásty a postúpil do piatkového semifinále. „Dopadlo to podľa plánu. Postúpil som napriek štyrom trestným sekundám, bez nich by som bol druhý. Znamená to, že v semifinále musím ísť čisto,“ poznamenal.