Úspech doma

Uverejnené 22.6.2019
Úspech doma

Skončilo sa dva roky dlhé čakanie Mateja Beňuša na pódiové umiestnenie na vrcholnom podujatí medzi singlkanoistami. Podarilo sa mu túto sériu ukončiť tam, kde to dôverne pozná - v bratislavskom Čunove. V pretekoch 2. kola Svetového pohára 2018/2019 skončil druhý, o tri desatiny lepší finálový čas dosiahol Nemec Franz Anton. 

Zásluhou domáceho úspechu sa Matej dostal na čelo tohtosezónneho hodnotenia SP. "Začiatok finálovej jazdy mi až tak nevyšiel, pretože ma tam spomalil valec medzi štvrtou a piatou bránkou. Zvyšok trate bol celkom fajn. Bola totiž extrémne náročná v tom, že na nej bolo dosť ľahké tam spraviť chybu, čo sa viacerým vo finále vypomstilo. V cieli som si povedal, že som dosiahol kvalitný čas, ale predpokladal som, že to bude na hranici tretieho a štvrtého miesta. Našťastie to vyšlo, pretože všetci robili chyby a ja sa tým väčším vyhol," zhodnotil 31-ročný člen Športového centra polície.

"V minulej sezóne som to na Svetovom pohári nedosiahol na pódium, ale teraz mi pomohlo domáce prostredie a podpora od fanúšikov," prezradil. Pre doplnenie, pred úspechom v Čunove bol Matej Beňuš na pódiu v pretekoch SP naposledy v júni 2017 - v Prahe aj Augsburgu.

Už o týždeň má šancu potvrdiť sobotňajší úspech na treťom kole SP v slovinskom Tacene. "Tam by som chcel konečne prelomiť smolu, ešte som sa tam nikdy nedostal na pódium. Je tam v úvode trate obrovský valec, ktorý rozhoduje o úspechu či neúspechu. Potom príde pauza a vrchol sezóny - dve kola Svetového pohára a majstrovstvá sveta v Seu. Bude tam olympijská kvalifikácia a na to ladíme formu," doplnil Matej.