Singlové 4. miesto

Uverejnené 30.9.2018
Singlové 4. miesto

 Jedna jediná priečka delila Matej Beňuša od medailového ukončenia sezóny 2018. Na majstrovstvách sveta v brazílskom Riu de Janeiro, na ktoré má veľmi príjemné spomienky v súvislosti so ziskom striebra na OH 2016, obsadil v individuálnej súťaži nepopulárnu „zemiakovú“ štvrtú priečku.

 "Finálová jazda bola celkom dobrá. Cítil som sa vynikajúco, od začiatku mi to kĺzalo. Bohužiaľ, nevyšiel mi posledný valec, kde mi ušiel titul. Nájazd som tam mal dobrý, ale valec bol v tom čase riedky a nezastavil ma. Do bránky som sa potom chytil veľmi nízko a stratil som tam tri sekundy. Celkovo si však myslím, že štvrté miesto na svete nie je žiadna hanba," zhodnotil Matejpo finále kanoistov na kanáli v Deodore.

Ešte skôr, po semifinále, prezradil: „Semifinálová jazda nebola úplne ideálna, Trať je veľmi náročná od začiatku až do konca. Pár vecí mi nevyšlo a voda ma zastavila. Cieľ, ktorým bol postup do finále, som splnil.“

Z Ria nemôže cestovať nespokojný, veď si z neho prináša zlato, ktoré vybojoval v tímovej súťaži spolu s Alexandrom Slafkovským a Michalom Martikánom. Spomenuté trio si v hliadkach vypádlovalo už ôsmy titul majstrov sveta bez prerušenia, premožiteľov nenašlo od roku 2009.

Matej si v hodnotení Slovákov na MS vo vodnom slalome upevnil tretiu pozíciu, keď na svojom konte má už osem zlatých a jednu bronzovú medailu. Na celom svete mu medzi mužmi patrí krásna šiesta priečka, v Riu sa dostal pred Francúza Fabiena Lefévra, ktorý reprezentoval aj USA.