Ďalší rok s Toyotou

Uverejnené 8.12.2016
Ďalší rok s Toyotou

Matej Beňuš sa stal začiatkom roka 2016 ambasádorom modelu Toyota RAV 4 Hybrid. Vzájomná spolupráca úspešného vodného slalomára so značkou Toyota spočívala vo využívaní vozidla tejto japonskej značky pre cestovné účely v rámci športovej prípravy v sezóne 2016.

Toyota sa rozhodla pokračovať v podpore Mateja Beňuša, ktorý na olympijských hrách v Riu získal striebro. „Som naozaj rád, že aj v roku 2017 bude spolupráca so značkou Toyota pokračovať, a aj počas tohto roku mi bude na cestách robiť spoločnosť hybridná RAV 4. Auto som si skutočne užíval a vyhovuje mi po každej stránke. Vzhľadom na to, že jazdím naozaj veľa a dlhé vzdialenosti, tak potrebujem auto, ktoré je nielen bezpečné, komfortné a priestranné, ale predovšetkým spoľahlivé. Toyota RAV 4 hybrid je navyše úsporná, čo sa týka spotreby, čo je veľmi príjemný bonus navyše,“ povedal Matej Beňuš. Novú Toyotu RAV 4 Hybrid pre rok 2017 si ako jej ambasádor slávnostne prevzal z rúk riaditeľa spoločnosti Toyota Central Europe – Slovakia, pána Milana Kočku.

,,Myslím, že som celkom dobrý šofér. Nemal som vážnejšiu kolíziu za tých 11 rokov, čo aktívne šoférujem, ale stalo sa mi, že mi niekto nečakane vbehol do cesty a musel som rýchlo zareagovať. Rešpekt mám pred každou cestou, na ktorú sa zberám. Na ostatných šoférov myslím, ale nie je to prvoradé, lebo keď oni neubrzdia, nič s tým nespravím. Dávam pozor, aj keď som na hlavnej ceste, lebo prednosť v jazde nie každý dodržiava, mám skúsenosť, že sú to viac ženy ako muži," zamyslel sa Matej.

Ako dodal, nie je fanatický ,,autíčkar". ,,Určite neleštím auto každý týždeň. Aj preto, že v aute vozím dve malé deti, tak tomu zodpovedá pochopiteľne stav interiéru," pousmial sa. ,,Ale mám vzťah k autám, rád hlavne spomínam na naše rodinné auto, ktoré sme kedysi mali. Bola to Škoda 1203. Keď si našetrím, tak si také kúpim," prekvapuje voľbou štvotkolesového tátoša. ,,Bolo to príšerné auto. Pomalé, stále sa kazilo, motor bol medzi šoférom a spolujazdcom, malo hroznú spojku, dlhú riadiacu páku...Ale aj tak ho milujem!"