Budem potrebovať aj kúsok šťastia

Uverejnené 9.8.2016
Budem potrebovať aj kúsok šťastia

Po relatívne pohodových kvalifikačných jazdách pôjde v Riu pre Mateja Beňuša do tuhého. Dnes o 18,30 nášho času by sa mali začať semifinálové preteky, pravda, ak plánovaný program opäť nenaruší nevyspytateľné počasie. A rovnako nevyspytateľná je aj športová šťastena, čo si Matej veľmi dobre uvedomuje.

,,Šport je tak trochu lotéria, niekedy to vyjde, inokedy nie. K úspechu treba azda všetko. Aj tú drinu, aj kus šťastia. Určite záleží na nástrahách na kanáli, ako sú postavené bránky. Záleží aj na súperoch, ako zajazdia,“ uvažuje slalomár pred pretekmi svojho života. Povestný pokoj ho neopúšťa, a snaží sa brať olympiádu síce so srdcom, ale triezvo.

,,Beriem to ako výzvu. Tlak sa snažím nevnímať, je to pre mňa hlavne ďalšia a jedinečná skúsenosť v mojej športovej kariére,“ dodáva Matej. Určite nepatrí k tým pretekárom, ktorí svoju konkurenciu sledujú do poslednej chvíle.

,,Súperi o sebe vieme všetci. Nie je to však veľmi dobré riešiť, treba sa sústrediť na svoju jazdu,“ zdôrazňuje. A slalomári z ktorých krajín si podľa neho brúsia zuby na najvzácnejšie kovy a majú šancu ich získať? ,,Brit, Slovinec, Francúz, Nemec, Španiel, to sú všetko silné esá,” menuje Matej rivalov.

Kým Matej bude bojovať na kanáli, jeho trénerom Jurajom Minčíkom budú lomcovať poriadne emócie. ,,Som taký bezmocný, nedá sa ho počas jazdy nejako dirigovať. My si pred pretekmi určite prejdeme trať, poviem mu k tomu pripomienky, on povie svoje, na niečom sa dohodneme. A snáď to vyjde. Dúfam, že ja budem nervózny na brehu a že Matej bude v pohode na vode,” opísal Juraj Minčík chvíle, kedy bude sledovať najskôr semifinálovú, a dúfajme, že neskôr aj finálovú jazdu. A že obe budú mať pre Mateja Beňuša šťastný koniec.