Cieľ som splnil. Chcem ukázať, na čo mám!

Uverejnené 7.8.2016
Cieľ som splnil. Chcem ukázať, na čo mám!

Matej Beňuš potvrdil dobrú znalosť trate olympijského kanála a aj napriek náročným poveternostným podmienkam zvládol svoju kvalifikačnú jazdu úspešne. Zverenec Juraja Minčíka sa pri svojej premiére pod piatimi kruhmi v Riu prebojoval do semifinále v kategórii C1. Z kvalifikácie postúpil časom 95,05 s zo šiesteho miesta.

,,Prvá jazda bola na istotu, lebo trochu fúkalo, a druhú som už trochu pustil, nech si zapretekám,” povedal nám Matej tesne po kvalifikačných jazdách. ,,Mal som najrýchlejší čas, ale trestné sekundy ma odsunuli na šieste miesto. Cieľ som však splnil, postúpil som do semifinále.”

Organizátori museli práve kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam meniť časový program kvalifikácie vodných slalomárov a štart posúvali oproti plánovanému o hodinu neskôr. Semifinálové a finálové jazdy Mateja čakajú v utorok o 18,30 nášho času.

,,Rád by som pokračoval v tradícii Miša Martikána, v jeho sérii, chcel by som doniesť Slovensku medailu a v utorok by som veľmi rád dosiahol to, že dôjdem do cieľa a budem spokojný s tým, že som ukázal to, na čo mám, na to maximum,” dodal Bratislavčan, ktorý si Rio zatiaľ užíva podľa plánov. A my všetci mu budeme počas tých najdôležitejších chvíľ držať palce!