Do Ria s posilou

Uverejnené 17.5.2016
Do Ria s posilou

Opäť je na cestách! Na ďalší tréningový pobyt sa však Matejovi Beňušovi bude letieť určite veselšie, keďže spolu s ním do Brazílie smerujú aj bratranci Škantárovci, ktorých výkony má taktiež pod palcom Juraj Minčík. Na palube by nemala chýbať ani slalomárka Jana Dukátová a kajakár Jakub Grigár. ,,Konečne ideme na poriadnu vodu,“ zasmial sa Matej. ,,Hoci určite by som radšej trénoval na domácej vode v Čunove a bol doma s rodinou, ale pre úspech musím niečo obetovať,“ skonštatoval Bratislavčan.

,,Do Ria sa ideme zohriať,“ pochvaľoval si tréner Juraj Minčík. ,,Pozeral som nedávne predpovede, je tam príjemných 24 stupňov.“ Plán Matejovej májovej prípravy má premyslený. ,,Chceme čo najviac zmapovať tú vodu, lebo ako vidíme, je tam veľa kombinácií, je to o tom, ako kto postaví bránu, tie brány sa môžu posúvať hocikde. My si chceme čo najviac možností vyskúšať a mať ich akosi v ruke, tie ťažšie viackrát zopakovať a potom už len čakať, či nám ten staviteľ trafí tie miesta, ktoré máme najazdené.“

Podľa Juraja Minčíka je Matej stále vo fáze objemu. ,,Ideme menej do rýchlosti, ale s blížiacim sa termínom olympiády to budeme meniť. Matej postupne naberie práve dynamiku a rýchlosť.“ Slalomár už vie, čo ho čaká. ,,Tréningy budú viac menej podobné ako tie predchádzajúce, možno budú kratšie, že nebudeme jazdiť hodinu a pol doobeda a hodinu a pol poobede, ale len hodinu, aby sme nešli až tak do únavy. Som rád, že so mnou bude opäť tréner, bude sledovať moje časy a zaznamenávať jazdy,“ zamyslel sa Matej tesne pred odchodom na letisko.

Rozlúčiť sa s ním prišla do lodenice v Karlovej Vsi aj manželka Ivana a synovia Simon a Tobiáš. Simonko už dal aj otcovi jasné zadanie ohľadom darčeka z Ria. ,,Po autobusoch si vymyslel lietadielko,“ prezradil s úsmevom pretekár.