Dobrý začiatok na ME

Uverejnené 2.6.2017
Dobrý začiatok na ME

Matej Beňuš v piatkovej predpoludňajšej kvalifikácii na majstrovstvách Európy v slovinskom Tacene štartoval posledný, no so štartovým číslom jeden skončil prvý. Začiatok kontinentálneho šampionátu sa striebornému olympijskému medailistovi z Ria 2016 vydaril. „Jazda bola celkom dobrá. Mojim hlavným cieľom bolo postúpiť ďalej z prvej jazdy, aby som sa zbytočne netrápil v druhej. Ostatným som nadelil cez dve sekundy, takže spokojnosť,“ povedal ešte vo svojej lodi.

Najdôležitejšie bolo, že Matej nebojoval proti vode ale išiel s ňou. „Špeciálne v Tacene je veľmi citeľné, či proti vode bojujem alebo idem s ňou. Šiel som s ľahkosťou a do cieľa som neprišiel príliš unavený. Ak by som bojoval s vodou, prišiel by som poriadne zadýchaný a ešte mal aj horší čas,“ pokračoval.

Víťazstvo v kvalifikácii je len prvý krok za splnením cieľa. „Kvalifikácia je dobrá možno na sebavedomie. Trať sa už meniť veľmi nebude, očividne mi sedí. Uvidíme, čo spravia ďalšie jazdy,“ poznamenal. V kvalifikáciách v Tacene sa Matejovi zvyčajne darí. „Trápim sa väčšinou vo finále a teraz verím, že Tacen prelomím,“ dodal.