Medailu si vzala smršť

Uverejnené 2.6.2017
Medailu si vzala smršť

Po úspešnej predpoludňajšej kvalifikácii v súťaži jednotlivcov na ME v slovinskom Tacene, ktorú Matej Beňuš vyhral s pohodlným náskokom pred konkurenciou, sa strieborný medailista z OH v Riu sústredil na tímovú súťaž po boku Alexandra Slafkovského a Michala Martikán.

Slovenské trio však skončilo až šieste a neobhájili zlato z predchádzajúcich dvoch majstrovstiev Európy. „Obhajovali sme titul, ale na ME sa nám ešte nepodarilo vyhrať trikrát v rade. Vždy sú to len dva roky, potom rok chýba a potom to zase príde. Teraz to nevyšlo a potvrdilo sa, že Tacen je dosť nevyspytateľný. Keď sme vchádzali do kombinácie bránok štyri-päť, tak všetci sme tam mali príšernú vodu a rad-radom sme to pokazili. A to sa snáď ešte nikdy nestalo,“ zhodnotil po pretekoch hliadok Matej.

Po osudnej kombinácii bránok sa zdalo byť všetko stratené. „Vedeli sme, že túto stratu asi nedoženieme, ale snažili sme sa bojovať do konca,“ pokračoval Matej Beňuš.

Pred popoludňajšou súťažou sa nad vodnoslalomárskym areálom v Ľubľane prehnala poriadna smršť, búrka a krúpy spôsobili odklad začiatku o viac ako pol hodiny. „Čakanie po predpoludňajšej kvalifikácii a finále hliadok nebolo ťažké, pretože som si medzitým bol pospať. Prišiel som do areálu a vtedy začalo pršať, tak som tušil, že to organizátori asi posunú. Do vody som tak šiel až po prietrži,“ ozrejmil.