Na brehu sa bude šúchať nohami!

Uverejnené 6.8.2016
Na brehu sa bude šúchať nohami!

Zostáva už len niekoľko hodín do olympijskej premiéry Mateja Beňuša. Slalomár sa na ňu tvrdo a poctivo pripravoval a teraz verí, že jeho snahu športová šťastena ocení. ,,Cítim sa výborne a už sa teším na preteky. Viem, že veľa ľudí mi bude držať palce pri obrazovkách, tak sa ich budem snažiť nesklamať a snáď podám kvalitný výkon,” odkazuje vďačný Matej všetkým fanúšikom. Na sociálnej sieti mu totiž dennodenne pribúdajú nové povzbudzujúce odkazy.

,, Voda vie, samozrejme prekvapiť vždy, menia sa valce, vlny, môže fúkať vietor. Alebo mi šplechne voda do očí, tých nevyspytateľných momentov je dosť. Taktiež môže staviteľ trate pripraviť ťažkú bránu, čo sa dúfam na olympiáde nestane, ale môže sa stať. V každom prípade, ja sa už cítim byť pripravený mentálne, aj fyzicky,” opisuje svoje bezprostredné obavy aj pocity.

Olympijská premiéra nečaká len na neho. Ako tréner si ju užije aj Juraj Minčík. ,,Keď som sa lúčil s aktívnou kariérou a stal som sa trénerom, tak som sa tešil, že super, konečne nebudem nervózny. Ale nie je to tak. Na brehu ja to neviem totiž nijako ovplyvniť, ja sa už na jazdu môžem len pozerať a môžem akurát tak šúchať nohami, ale v rukách to má Maťo,” konštatuje Minčík. 

Nervozita celkom určite ovládne aj Matejovu manželku Ivanku. Matejove jazdy väčšinou pozerá sama s deťmi. ,,Veľmi mu budeme držať palce, aby sa mu podarilo ukázať to, na čo má,” dodáva s úsmevom.