Na ME cieľom zlomiť kliatbu

Uverejnené 1.6.2017
Na ME cieľom zlomiť kliatbu

Po zisku striebornej olympijskej medaily v Riu de Janeiro čaká na Mateja Beňuša „poriadna“ súťaž vo vodnom slalome. Za sebou má dlhé mesiace tvrdej prípravy a teraz má príležitosť porovnať sa so súpermi z Európy, keďže v slovinskom Tacene ho čaká kontinentálny šampionát. V piatok predpoludním sa predstaví v kvalifikácii, semifinále a finále sú na programe v nedeľu. Súťaž hliadok 3x C1 sa uskutoční v piatok popoludní.

„Do Slovinska sa veľmi teším, tento rok som tam bol už minimálne štyrikrát. Konečne totiž prichádzajú nejaké veľké preteky. Najazdené tam mám dosť, veď tam chodíme dlhé roky a notoricky Tacen poznáme. Je trochu nevyspytateľný, pretože pár sekúnd po štarte je veľký skok, ktorý niekedy vyjde veľmi dobre a inokedy vôbec. Od toho dosť veľa záleží,“ hovoril Matej v deň odchodu do dejiska ME.

Matej už má za sebou dosť štartov na majstrovstvách Európy, stálo ho však baví súťaženie aj na tomto fóre. „Idem už na svoje deviaty kontinentálny šampionát, takéto podujatie však človeka neomrzí. Stále nemám z ME individuálne zlato, takže o motiváciu mám postarané. Bol som druhý aj dvakrát tretí, takže idem zabojovať o najcennejší kov,“ prezrádza jeden z najlepších kanoistov na svete.

V Slovinsku túži nielen po premiérovom zlato v súťaži singlkanoistov, rád by zlomil aj kliatbu miestneho kanála. „V Tacene je vždy veľmi dobrá atmosféra a preteky tam mám rád. Mám však zatiaľ smolu, pretože z veľkého podujatia som si odtiaľ ešte nepriniesol medailu. Prahu som v tomto smere prelomil minulý rok, snáď teraz prelomím aj Tacen,“ verí Matej.