Z Tacenu bez medaily

Uverejnené 4.6.2017
Z Tacenu bez medaily

Matejovi Beňušovi sa na majstrovstvách Európy v slovinskom Tacene nepodarilo vybojovať medailu. Nezískal ju v piatok v hliadkach ani v nedeľu popoludní v individuálnej súťaži. „Tak ako mi jazda sedla v kvalifikácii aj semifinále, tentoraz som bojoval celý čas, katastrofa,“ zneli prvé slová strieborného olympijského medailistu z Ria 2016.

Následnej priblížil aj dôvod neúspechu. „V šestke mi nevyšla voda, dlho som sa uhýbal nízkej bránke, tým pádom mi nevyšiel nájazd do ďalšej, z čoho pramenila chyba. Ešte by som to nejako prekúsol, priložil som, no následná ‘erka‘ z núdze ma stála veľa času a vedel som, že dobré umiestnenie je stratené,“ poznamenal.  

Matej tak rovnako ako pred rokom obsadil na ME piatu pozíciu. „Minulý rok v Liptovskom Mikuláši piaty, teraz znova... Mám tri individuálne medaily z Európy, no o zlato budem musieť ešte zabojovať. Nemôžem preto povedať, že som spokojný. Tréningy a všetky jazdy naznačovali, že mám na pódiové umiestnenie,“ zamyslel sa.

Účinkovanie v Tacene je pre neho sklamanie. „Piate miesto je fajn, ale moje ambície boli omnoho vyššie, minimálne medailové. Cítil som to a dokazoval v predchádzajúcich jazdách, ale nevyšlo to,“ hovorí Matej Beňuš.

Na svojom konte ešte nemá individuálne zlato z ME, navyše v Slovinsku na významnom podujatí nikdy neskončil medzi medailistami. „Neberiem to ako prekliatie Tacenu či ME, ale skôr ako výzvu. Teraz predýcham prvé tohtoročné umiestnenie mimo trojky, nasledujúci týždeň bude o niečo voľnejší a potom sa vyberieme na Svetové poháre Vlani som jedno kolo vynechal pre olympiádu, preto by som tentoraz chcel obhájiť celkový výsledok do tretieho miesta,“ dodal Matej Beňuš.