V úvode MS tímové zlato

Uverejnené 26.9.2017
V úvode MS tímové zlato

Hneď prvý deň súťaží na majstrovstvách sveta vo vodnom slalome vo francúzskom Pau priniesol pre Mateja Beňuša medailu. Strieborný olympijský medailista z Ria de Janeiro 2016 ju dosiahol v spolupráci s Alexandrom Slafkovským a Michalom Martikánom v tímovej súťaži 3x C1.

Pre Mateja to bol už ôsmy kov zo svetových šampionátov. Slovenské trio s Matejom Beňušom ťahá na MS už poriadne dlhú sériu, veď titul získalo už siedmykrát za sebou. Víťaznú šnúru začalo v roku 2009 v La Seu d'Urgell a odvtedy ich nik nedokázal zosadiť zo svetového trónu. „Keď sme získali tretie zlato v sérii, tak sme si povedali, že je to super. A odvtedy sme k nemu pridali ďalšie štyri. Neuveriteľné! Pre individuálnu súťaž to nič neznamená, ale ukázali sme, že sme v Pau v pohode,“ hovorí Matej.

V utorok sa mu podarilo prepracovať už na 3. miesto v medailovom hodnotení Slovákov vo vodnom slalome. Lepšie sú na tom už len jeho kolegovia z úspešnej hliadky. "Je neskutočné, že už siedmykrát za sebou sme majstri sveta," poznamenal Matej Beňuš.

Kvalifikácia individuálnej súťaže kanoistov vo vodnom slalome je na programe vo štvrtok predpoludním, Matej však oddychovať nebude. Už v stredu podvečer ho totiž čakajú kvalifikačné jazdy v šprinte, keďže v Pau sa konajú aj MS vo vodnom zjazde. A Matej sa nechcel iba pozerať na súboje o medaily, sám sa ich zúčastní.