Najskôr na hrade, potom na pláži

Uverejnené 23.7.2016
Najskôr na hrade, potom na pláži

Posledné hodiny pred odletom do Ria prežil Matej Beňuš už v olympijskom štýle. V sobotu predpoludním spolu s ďalšími športovcami absolvoval slávnostný sľub olympionikov na Bratislavskom hrade, kde ich prijal prezident Andrej Kiska. ,,Všetkým vám želám, aby ste dosiahli to, na čo máte, aby sa vám podarilo siahnuť na to, po čom túžite,” zaprial nielen prítomným pretekárom, ale aj tým, ktorí sa sľubu nemohli zúčastniť.

Matej si olympijský dekrét a odznak z rúk prezidenta prevzal prvýkrát. ,,Bol to určite pekný zážitok,” skonštatoval po sľube. Po ceremoniáli slalomára ešte vyspovedali novinári a po krátkej recepcii nasledoval druhý bod programu – autogramiáda na Magio pláži pri Dunaji. Tam za Matejom prišla aj manželka Ivana a synovia Simonko a Tobiáško. Tatina si už veru doma dlho neužijú.

 ,,V nedeľu skoro ráno letíme do Ria, pričom ešte prestupujeme v Madride. Proces balenia už ani nevnímam, tento pobyt v Riu beriem takmer ako tie tréningové, ktoré už mám za sebou. Ale môžem si zobrať viac batožiny, až dva kufre. Určite nezabudnem na nejaké výživové doplnky a vezmem tiež zopár vecí na opravu lode, pre každý prípad, nech ma nič neprekvapí.” Jednej zmene sa však Matej predsa len nevyhne, obľúbené tričká či kraťasy ostanú doma. ,,Budem môcť nosiť len olympijské oblečenie, snáď s výnimkou pyžama,” usmial sa Bratislavčan.

Na preteky, o ktorých sníval, je pripravený. ,,Už iba nalepím olympijské nálepky na loď, pádlo a prilbu. Na zvyšných tréningoch ešte doladíme formu, budú kratšie a nie až také únavné,” opísal Matej to, čo ho čaká v najbližších dňoch, kedy sa jeho prechodným domovom stane olympijská dedina. ,,Bude to niečo nové, bude tam veľa športovcov z celého sveta. Teším sa na tú atmosféru.”