Oddych, aj plné ruky práce

Uverejnené 16.7.2016
Oddych, aj plné ruky práce

Posledný tréningový pobyt v Riu pred olympiádou využil Matej Beňuš naplno. Kanál už pozná takmer ako vlastnú päsť a aj preto verí, že je na preteky pripravený. ,,Je za nami dlhá cesta, veľa presunov, veľa trénovania. Som rád, že ten vrchol sezóny sa konečne priblížil," povedal slalomár pár dní po príchode do Bratislavy.

Kým však odcestuje na olympiádu, oddych v podobe vylihovania ho rozhodne nečaká. Čas si prísne delí, predpoludnia väčšinou trávi na tréningoch na Divokej vode v Čunove. Popritom si dokončuje novú loď a hlavne sa venuje rodine. Ako nám prezradila manželka Ivana, starší synček Simon sa od tatina nepohne ani na krok.

,,Ale plánujeme, že kým Maťko odíde, tak aspoň na dva dni opustíme Bratislavu a pôjdeme trošku relaxovať, radi by sme si užili nejaký wellness, kde by sa aj deti vyšantili. Možno stihneme návštevu ZOO a aj rodinný obed s našimi rodičmi," usmieva sa Ivana, ktorá najlepšie vie, že tento olympijský rok im dal všetkým zabrať. Už si pomaly zvykla, že médiá sa o jej polovičku zaujímajú a tak z fotenia a rozhovorov nejakú extra trému nemá.

Na Mateja v najbližších dňoch čakajú aj reprezentačné povinnosti. V sobotu 23. júla sa zúčastní slávnostného sľubu slovenskej výpravy na Hry XXXI. olympiády v Riu de Janeiro do rúk prezidenta SR Andreja Kisku. ,,Poobede, okolo 14.tej budeme mať autogramiádu na Magio pláži na Tyršovom nábreží. Rád vás uvidím," pozýva Matej.