Príchod z Penrithu

Uverejnené 8.4.2018
Príchod z Penrithu

Matej už takmer tradične cestuje v úvode kalendárneho roka cez polovicu sveta, aby sa na južnej pologuli dôkladne pripravil na novú súťažnú sezónu. Inak to nebolo ani teraz a jeho kroky viedli známeho prostredia - austrálskeho Penrithu.

„V Austrálii bolo veľmi dobre. Podarilo sa mi natrénovať všetko, čo bolo naplánované. Vyhýbali sa mi zranenia a nepritrafili sa žiadne komplikácie. Myslím si, že som stopercentne pripravený na novú sezónu,“ prezradil Matej po návrate domov.

U „protinožcov“ strávil takmer dva mesiace. „V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi som trochu upravil prípravu, začal som chodiť na crossfit a spájal som to s posilňovňou. Potreboval som zmenu a cítim sa po nej silnejší. Základ bol napádlovať v Austrálii čo najviac, aby si na to zvyklo telo aj hlava. To je v úvode sezóny potrebné,“ poznamenal.

Je už takisto tradíciou, že „ku klokanom“ s Matejom cestovala aj jeho rodinka - manželka aj synovia. „To, že boli so mnou, má svoje výhody aj nevýhody. Na dva mesiace by som sám však nemohol odísť,“ hovorí.

Dlhá príprava, hodiny a hodiny driny, mali svoj dôvod. Čo najlepšie sa pripraviť na súťažnú časť sezóny. „V najbližšom období bude pre mňa dôležitá domáca nominácia a potom príde na rad príprava v Prahe na júnové majstrovstvá Európy,“ prezrádza Matej.

A aké športové výzvy si pred sebou kladie v roku 2018? „Priebeh sezóny bude rovnaký ako v každom neolympijskom roku. V prvej polovici sezóny ME, potom Svetové poháre a napokon MS. Neviem, čo od svetového šampionátu v brazílskom Riu de Janeiro môžem očakávať, asi tam nebude tak bezpečne ako počas olympiády. Uvidíme, ako to dopadne,“ doplnil Matej, ktorý práve v Riu de Janeiro získal v auguste 2016 olympijské striebro.