Podpora charity športom

Uverejnené 15.6.2017
Podpora charity športom

Počas prvého júnového víkendu Matej obsadil piate miesto na majstrovstvách Európy v slovinskom Tacene. Od súťaženia si veľmi neoddýchol, keďže sa začína seriál Svetového pohára. Strieborný olympijský medailista z Ria 2016 má pred sebou vždy len tie najvyššie méty.

„V Tacene sa mi podarilo potvrdiť piatu pozíciu z minulého roka. Nič sa nedá robiť, ide sa ďalej. Už sa však teším na Svetové poháre. V júni ma čakajú troje preteky a rád by som uspel na každom z nich. Konkurencia je však nabitá. Rád by som bojoval o celkový triumf v seriáli. V prvom rade by som sa chcel vyvarovať zbytočným chybám,“ prezradil pred štartom v Prahe.

Ako sa mu u našich susedov páči? „Nechcem hovoriť, že v Prahe je ľahší kanál, ale jeden z tých ľahších. Keďže je tam menej náročná voda, tak organizátori väčšinou postavia ťažkú trať. Mám to tam veľmi rád, pretože je tam vždy výborná atmosféra. Vedia to veľmi dobre zorganizovať,“ myslí si Matej.

Medzi kontinentálnym šampionátom v Slovinsku a Svetovým pohárom v Prahe pobudol Matej na Slovensku a mal poriadne nabitý program. „Participoval som na behu, tenise či cyklistike, všetko to bolo na charitatívne účely. Pomedzi to som hral hokej a samozrejme nechýbala ani voda. Bol to náročný športový týždeň,“ ozrejmil.