Rio ešte spí, ale Matej poctivo maká

Uverejnené 1.7.2016
Rio ešte spí, ale Matej poctivo maká

Ešte mesiac a je to tu! Letné olympijské hry v Rio de Janeiro očakáva celý športový svet, ale samotné mesto zatiaľ pripomína skôr Šípkovú Ruženku. ,,V Riu skoro vôbec necítiť olympijskú atmosféru, občas vidno polepené auto s logom OH 2016,” opísal situáciu priamo z dejiska v Brazílii ,,vyslaný redaktor” Matej Beňuš. ,,U nás pri vode sa stále maká, pomaly dokončujú tribúnu, obrazovky sú už namontované, takže u nás si myslím, že sa všetko stíha,” dodáva slalomár.

V Riu je už na štvrtom tréningovom pobyte, a ak mu niečo doposiaľ komplikovalo sústredenia, tak to bola doprava. Na kanál a naspäť do hotela sa presúvali celé  hodiny. Zlepšuje sa nejako v tomto smere situácia? ,,Na jednom úseku stále pracujú, ale tam asi bude električka. Uvidíme. Sám som zvedavý, ako bude vyzerať doprava cez olympiádu. V tomto im príliš neverím.”

Matej sa na poslednom predolympijskom tréningu sústredí hlavne na kondíciu. ,,Jazdíme ešte objemy, čo znamená, že jazdíme dlhé a ťažké tréningy. Až tesne pred olympiádou začnem ladiť formu. Skrátime trochu tréningy a pôjdeme viac na kvalitu,” plánuje pretekár.