Semifinále na istotu

Uverejnené 14.5.2016
Semifinále na istotu

Semifinálové kolo majstrovstiev Európy singlkanoistovov sa odohrávalo pod zamračenou a daždivou oblohou. V Areáli Vodného Slalomu Ondreja Cibáka sa do popoludňajšieho finále prebojoval z 8. miesta Matej Beňuš s časom 104,55 s (+4,76). Jazdu mal čistú bez trestných sekúnd.

,,Nešiel som na doraz, celý čas som si kontroloval špičku lode, nech nemám žiaden dotyk, do cieľa som sa neponáhľal, lebo som vedel, že mám rezervy.“ Cieľ mal jasný, postúpiť do finále. ,,Oproti včerajšku sa mi išlo lepšie, rozjazďoval som sa s neoprénovou rukavicou,  na sebe mám najhrubší šuštiak, aký existuje, aby som sa chránil chladu tej ľadovej vody.“

Počasie veru vodákom neprialo a na kanáli museli byť po celý čas v strehu. ,,Trať je dnes ešte náročnejšia a je nesmierne zradná, veľmi ľahko sa dá niečo pokaziť,“ zhodnotil Matej. Väčšina jeho súperov si na konto pripísala trestné sekundy. ,,Ale všimol som si, že aj s dvomi ťuknutiami sa dalo dostať do finále,“ dodal slalomár. Pred rozhodujúcou finálovou jazdou si pôjde oddýchnuť a hlavne sa zohriať pred ďalším ,,kúpeľom“ v mikulášskej vode. Uvidíme, či sa mu podarí obhájiť vlaňajší bronz.

 

Foto: Ľuboš Houška SPR media