Skvelé zlato z Augsburgu

Uverejnené 25.6.2017
Skvelé zlato z Augsburgu

Matej Beňuš po piatom mieste na ME v slovinskom Tacene a druhej pozícii v prvom kole Svetového pohára v Prahe počas uplynulého víkendu naplno ukázal, že patrí medzi svetovú špičku. Podarilo sa mu vyhrať 2. kolo SP v nemeckom Augsburgu. V nedeľu bol v semifinále „až“ tretí, no vo finále previedol bezchybnú jazdu a triumfoval pred domácim reprezentantom Siderisom Tasiadisom.

Po pretekoch bol strieborný medailista z OH 2016 v Riu de Janeiro spokojný. "Tretia medaila po sebe z augsburského kanálu, mám z nej veľkú radosť,“ povedal. Vrátil sa aj k svojej finálovej jazde. „Mal som pomalší začiatok, keďže som sa nevyhol drobnej chybe v úvode, ale zvyšok mi vyšiel celkom podľa predstáv. A či som mohol byť ešte rýchlejší? Vždy môže byť človek ešte rýchlejší. Dnes bol aj domáci Sideris Tasiadis, ale mal ťuk, preto som zvíťazil ja,“ poznamenal Matej Beňuš.

Z Augsburgu sa Matej presúva do dejiska ďalších pretekov SP, konať sa budú v nemeckom Markkleebergu. „Máme za sebou dva týždne v kolotoči Svetového pohára, veľmi si to užívam a teším sa aj na budúci týždeň do Markkleebergu," povedal Matej Beňuš.