Dúfam, že neurobím chybu

Uverejnené 30.7.2016
Dúfam, že neurobím chybu

Ešte týždeň a na Mateja Beňuša čaká dlhoočakávaný boj o cenné olympijské kovy. Nebola k nemu ľahká cesta a najmä tento rok si od športovca vyžiadala trpezlivosť a disciplínu. ,,Bolo to do istej miery ťažšie obdobie, ale len preto, že som veľa cestoval,” uvažuje slalomár.

 V Riu si odtrénoval hádam zo všetkých našich reprezentantov najviac a mal šancu sledovať, ako sa mesto pripravuje na športovú udalosť roka. Najviac ho však zaujímal súťažný areál v časti Deodoro. ,,Športoviská su pekne pripravené. V apríli robili na kanály posledné zmeny, takže už to mám tak najazdené, že by sa nemali robiť chyby,” dúfa Matej. Pomerne rýchlo sa zabýval aj v olympijskej dedine, odkiaľ ako prvý z našich športovcov poslal fotku.

 Jeho tréner Juraj Minčík tiež vidí veľkú výhodu v tom, že si Rio poriadne otestovali. ,,Ten brazílsky kanál kopíruje realitu vodného slalomu súčasnosti. Peking alebo Atény, to bolo niečo úplne iné, skôr megalomanské, náročné. Toto je to, čo sa jazdí v súčasnej dobe. Kanál nie je ani príliš ťažký, ani príliš ľahký. Avšak, stavitelia môžu samozrejme pripraviť extrémne ťažkú trať,” hodnotí Minčík.

Matej odcestoval do Ria hneď po slávnostnom sľube olympionikov. ,,Dva dni sa určite budeme spamätávať z presunu, ale napriek tomu budeme mať dosť času na to, aby sme sa upokojili a vyšperkovali to, čo sa bude dať. Počas posledného tréningu sme už nastavili objem, trošku sme sa popasovali aj s únavou a nechuťou, ale všetko sme to napokon zvládli. Teraz budeme jazdiť skôr do kvality, myslím, že už to budú príjemnejšie tréningy pred samotnými pretekmi,” hovorí tréner.

 ,,Čo sa týka prípravy, nebudeme nič meniť pred olympiádou, či už s fyzioterapeutmi, alebo celkovo. Ideme v overených šľapajach. Budú to preteky ako každe iné, len sa teda volajú olympijské hry,” usmieva sa zatiaľ pokojný Juraj Minčík.

 V Riu sa stretnú najlepší športovci sveta. A hoci Matej nepatrí k lovcom autogramov, predsa len by jedného z nich rád stretol. ,, Ak by som natrafil  na Rogera Federera, s tým by som sa aj možno odfotil,” prezrádza Matej. Toto želanie sa však, žiaľ Matejovi nesplní, keďže Roger Federer odstúpil z hier pre neutíchajúce problémy s kolenom.