Šťastné siedme zlato!

Uverejnené 14.5.2016
Šťastné siedme zlato!

S pohodlným náskokom v podobe siedmych sekúnd obhájili Michal Martikán, Alexander Slafkovský a Matej Beňuš svoje kraľovanie na poste majstrov Európy v hliadkach s časom 118,26 s (+4). ,,Som rád, že odchádzam z Mikuláša napokon predsa len so zlatom. Trošku som sa trápil od polovice trate, ale stačilo to na víťazstvo,“ povedal po pretekoch hliadok Matej Beňuš.

,,Ak by som túto jazdu porovnal s tými z minulých ročníkov, nebola až taká dobrá, ale bolo to zapríčinené tým, že táto trať bola nesmierne ťažká a ľahko sa dala pokaziť.“ Naši chlapci ju však zdolali. ,,Zlato sa od nás očakávalo, získali sme už siedmu zlatú medailu na Európe, ale som sklamaný z individuálneho piateho miesta. Cítil som sa na medailu,“ dodal Bratislavčan, ktorý okúsil chuť športovej smoly. V kategórii C1 skončil na 5. mieste s časom 111,56 s (+11,69). Najskôr mu jazdu skomplikovalo ťuknutie na šiestej bránke. To ho však nerozhádzalo a všetko nasvedčovalo tomu, že do cieľa ešte príde so šancou získať pódiové umiestnenie. Pri dvadsiatej druhej bránke však Mateja voda rozhojdala až sa vykúpal v mikulášskych vlnách. 
,,Pokazil som záver, hoci som sa na trati cítil veľmi dobre. Aj keď som ťukol bránku, stále si myslím, že táto jazda bola rýchlejšia ako moja kvalifikačná. Bohužiaľ, stáva sa to. Zrejme som mal zlý nájazd,“ vrátil sa k nešťastnému ,,eskimákovi“ Bratislavčan. ,,Kanál je zastaraný, na záver nás čaká plytká voda a nepríjemná kombinácia bránok, zožulo ma to,“ pousmial sa Matej, ktorému náladu predsa len zlepšil tímový úspech.
,,Maťo sa predstavil v reálnej forme, mysleli sme si, že by motyka mohla vystreliť, ale piate miesto na Európe je výborný výsledok, s chlapcami obhájili titul majstrov, čo je geniálne,“ hodnotil Beňušov výkon spokojný tréner Juraj Minčík. Matejov vrchol sezóny bude jednoznačne na olympiáde v Riu, do Brazílie opäť odlieta v utorok.
 
Foto: Ľuboš Houška – SPR media