Otestoval aucklandský kanál

Uverejnené 25.11.2016
Otestoval aucklandský kanál

Nový kanál Vector Wero Whitewater park sa Matejovi Beňušovi zapáčil. Už po pár dňoch trénovania to oznámil aj fanúšikom na svojom Facebooku. Tí však boli zvedaví hlavne na to, ako sa striebornému medailistovi z Ria darí na výberovom podujatí Whitewater XL, ktorým ukončí sezónu. Úvod súťaže mu celkom nevyšiel. Vo vyraďovacích pretekoch kategórie C1 obsadil štvrtú priečku. O lepšie umiestnenie ho pripravil dotyk s bránkou v semifinálovej jazde. ,,Začali sme dosť nezvyčajnou súťažou, na celej trati bolo len osem bránok, a fyzicky to bolo dosť náročné. Každá chyba rozhodovala, ja som ju spravil a nedostal som sa do top trojky." 

Prvý bol Nemec Franz Anton. Po druhom súťažnom dni bolo však jasné, že práve s ním sa Matej pravdepodobne pobije o celkové víťazstvo. ,,Pokračovalo sa klasickým slalomom "Whitewater XL top 10", ale rozdávali sa body aj do celkového hodnotenia, aj za kvalifikáciu, aj za finále. Dnes som vyhral a udržal som si šancu vyhrať celkovo. Rozhodne sa zajtra podvečer. Dnes boli ťažšie podmienky, pršalo a fúkalo, a na finále som musel zájsť kvalitnú a koncentrovanú jazdu, čo sa mi našťastie podarilo. Teraz mám na Nemca Antona stratu, ale keď zajtra vyhrám, tak mi to bude stačiť.” V sobotňajších rozhodujúcich pretekoch však bol Nemec úspešnejší a tak sa Matej Beňuš umiestnil celkovo na druhom mieste.

Výberové podujatie Whitewater XL chcel slalomár hlavne využiť na to, aby zistil, aké sú tu podmienky na trénovanie. ,,Chcem si tu poobzerať celý areál, aby sme sa vedeli rozhodnúť či aj sem pôjdeme na jar trénovať alebo nie. Možno budeme mesiac tu a mesiac v Austrálii."