V Mikuláši očakáva Európu

Uverejnené 10.5.2016
V Mikuláši očakáva Európu

Pádluje bez prestávky. Len čo sa Matej Beňuš vrátil z brazílskeho Ria a trochu sa ohrial v domácej Bratislave, odcestoval spolu s rodinou na sústredenie a prípravný tréning do Liptovského Mikuláša. Tu budú od 13. do 15. mája majstrovstvá Európy vo vodnom slalome a Matej víta, že si konečne poriadne zasúťaží.

 ,,Už sa teším na preteky, pretože som posledné absolvoval pred viac ako dvoma mesiacmi. Musím priznať, že mi chýba atmosféra pretekov. Tento rok veľa cestujem a trénujem. Pre úspech na olympiáde však obetujem všetko. Nejako extra som sa na ME nepripravoval, ani som ešte v Mikuláši tento rok vlastne netrénoval. Bude však dôležité, kam postavia bránky. Ale v každom prípade chcem zájsť dobrý výsledok. Najväčšou mojou výhodou bude, že pôjdem bez stresu boja o olympijskú miestenku. Teším sa, pretože v Mikuláši je vždy na takýchto podujatiach výborná atmosféra," zdôraznil slalomár.

Po tridsiatkach, ktoré si užil v Riu, si musel veľmi rýchlo zvyknúť na oveľa nižšie teploty. ,,Voda je studená! A navyše je vody akosi málo, takže sa mi ničí loď aj pádlo," skonštatoval Matej. Jeho príprava na preteky spočíva v jednom až dvoch tréningoch na vode denne, podľa oficiálneho rozpisu. ,,A chodievam si ešte zabehať," dopĺňa. Podľa Mateja je už na majstrovstvá takmer  všetko pripravené.

A hoci by rád na mikulášskom kanáli pred domácimi fanúšikmi zamiešal vlny, ktoré by ho vyniesli na stupienky víťazov, je mu jasné, kto sa bude o zisk vzácnych kovov usilovať najviac. ,,Michal Martikán aj Alexander Slafkovský budú na domácej vode, na ktorej trénujú celý život. Veľmi dobre ju poznajú. Preto oboch považujem za hlavných favoritov na zisk medaily, jeden z nich podľa mňa tento šampionát vyhrá.”