V Pau na dvoch frontoch

Uverejnené 18.9.2017
V Pau na dvoch frontoch

Strieborný olympijský medailista Matej Beňuš si v domácom prostredí trochu oddýchol iba týždeň a v pondelok už zamieril do dejiska druhého tohtosezónneho športového vrcholu - vo francúzskom Pau ho čakaj majstrovstvá sveta. Jeho snahou bude zabojovať o cenný kov, v prípade úspechu by to bola druhá individuálna medaila zo svetového šampionátu. Tú prvú získal v Bratislave 2011 a bol ňou bronz. Na ostatných MS v anglickom Londýne 2015 skončil šiesty.

„Bude to vrchol aj záver sezóny, takže bojujem ďalej. Cítim sa byť pripravený. Som spokojný s tým, ako jazdím. Trochu som si teraz oddýchol doma a ideme na šampionát,“ hovorí Matej, ktorému sa v Pau podarilo pred dvoma rokmi spečatiť celkový triumf v Svetovom pohári. „Jazdí sa mi tam dobre, aj keď sa tam celkom mení voda,“ poznamenal.

Nepôjde však len tak o obyčajný šampionát, pretože Mateja čaká paralelne aj štart na MS v zjazde na divokej v vode, predstaví sa v šprinte. V máji ho bolo možné sledovať aj na ME v tomto odvetví, tam skončil piaty. „Je to na rovnakom mieste, tak sa nebudem len pozerať, ale aj súťažiť. Veľmi pozorne som si pozrel, aby to časovo nekolidovalo so slalomom. Najdôležitejšie bolo, aby sa to nekrylo a nemalo vplyv na slalom. Nekryje sa to, je to v rozdielne dni. Nezisťoval som, či ešte niekto to takto pôjde. Zo Slovenska to však niekto pôjde, ale neviem kto. Je to novinka, že v dejisku majstrovstiev sveta v slalome budú zároveň aj svetový šampionát vo vodnom zjazde, teda aj šprint,“ vysvetľuje Matej Beňuš.

„Mám k tomuto športu odmalička vzťah, veď som v ňom juniorský majster sveta. Je to super príprava, aj na kondičku. Bolo by fajn mať z Pau dve medaily, ale bude to ťažké,“ dodal.