V sobotu na MS striebro

Uverejnené 30.9.2017
V sobotu na MS striebro

Tri disciplíny a z nich jedno zlato a jedno striebro. Taká je bilancia Mateja Beňuša na spoločných majstrovstvách sveta vo vodnom slalome a vodnom zjazde, ktoré v sobotu vyvrcholili vo francúzskom Pau. Strieborný z OH 2016 v Riu de Janeiro bol jedným z troch strojcov zlatej jazdy slovenskej hliadky v súťaži tímov, spolu s Michalom Martikánom a Alexandrom Slafkovským získal zlato v tejto súťaži už na siedmych MS v rade. "Je neskutočné, že už siedmykrát za sebou sme majstri sveta," hovoril v utorok Matej Beňuš.

V ďalších dňoch si Matej vybojoval postup z kvalifikácie singlkanoistov - vo vodnom slalome aj v šprinte medzi zjazdármi. Vyvrcholenie oboch individuálnych súťaží prišlo v sobotu. V slalome sa Matejovi nedarilo. V semifinále skončil až trinásty a zostal bez bojov o medaily. „Na vode som sa cítil vynikajúco. Nefúkal vietor, čo bolo dôležité. Slabší dážď mi nevadil. Kľúčová bola dolná časť trate. Myslím si, že som ju zvládol celkom dobre. V posledných troch bránkach som však šiel proti vode a tam som stratil veľa času. V ostatných rokoch som na MS nechýbal vo finále, takže je to veľké sklamanie,“ povedal po semifinálovom vystúpení.

Prišla však šanca na reparát, ktorý Matejovi vyšiel na výbornú. V šprinte sa na trať vydal ako predposledný a po svojej jazde sa zaradil na vedúcu priečku. V závere sa pred neho dostal Čech Ondřej Rolenc, takže 29-ročný Bratislavčan získal striebro. „Je to taká malá náplasť na neúspech v slalome. Vodný zjazd milujem, je to nádherný šport. Konečne sa mi podarilo aj na MS získať medailu. K tomu som v Pau pridal zlato z tímovej súťaži v slalome. Keď som v cieli videl náskok 79 stotín pred druhým, tak som si povedal, že mám za sebou dobrú jazdu, ale v závere som valce nepreskákal veľmi dobre. Aj s druhým miestom som veľmi spokojný,“ povedal Matej.