V Taliansku na pódiu

Uverejnené 3.9.2017
V Taliansku na pódiu

Matej Beňuš potvrdil príslušnosť medzi úzkou svetovou špičkou. Po dvojmesačnej pauze v seriáli Svetového pohára opäť ukázal svoje kvality a v talianskom stredisku Ivrea postúpil do finále a v ňom obsadil výborné 3. miesto, nad jeho sily boli len Nemec Sideris Tasiadis a Slovák Alexander Slafkovský.

"Bedňa je vždy super. Zo štyroch kôl Svetového pohára som bol prvý, druhý a teraz tretí. V Markkleebergu som sa neprebojoval do finále, ale tam bola vyslovene ľavácka trať, ktorá mi vôbec nesadla. Hoci mi to dnes nekĺzalo, ako zvykne, výsledok potešil," povedal Matej. 

Strieborného medailistu z OH 2016 v Riu de Janeiro čaká už o pár dní finále Svetového pohára v španielskom La Seu d’Urgell. "Aj vzhľadom na celkové poradie, Sideris síce potvrdil prvenstvo, ale ja som zasa odskočil tým, čo mi dýchali na chrbát," pokračoval. Matej Beňuš je v hodnotení SP so ziskom 196 bodov druhý za Tasiadisom (230). V La Seu d’Urgell sa však budú rozdeľovať dvojnásobné body v porovnaní s ostatnými pretekmi SP, šanca na celkový triumf teda ešte existuje.

Po Španielsku nebude mať Matej veľa času na oddych, na prelome septembra a októbra ho totiž čaká tohtsezónny vrchol - majstrovstvá sveta vo francúzskom Pau.