Víťazný súťažný tréning

Uverejnené 6.5.2016
Víťazný súťažný tréning

Svieži vietor a zubaté slnko sprevádzali prvé májové dni. Pomerne odlišné podmienky, na aké je Matej Beňuš zvyknutý z exotického Ria. Posledné preteky absolvoval koncom februára ešte v Austrálii, a tak mu už súťažný adrenalín chýbal. Preto slalomárovi  raftingové preteky v Čunove, organizované pod taktovkou japonskej automobilky Toyota, celkom prišli vhod. A bola to aj zmena, mať na palube okrem seba aj päticu ďalších súťažiacich. ,,Je to určite iné, ako keď som sám, ale raz za čas to príde vhod,“ usmial sa Matej, ktorému sa spolu s posádkou podarilo poraziť súperov a tešil sa z ďalšieho víťazstva.

Matej sa len krátko pred akciou v Čunove vrátil z ďalšieho tréningového pobytu v olympijskom Rio de Janeiro. ,,Vodní slalomári nie sú ani plavci, ani strelci, ktorí majú v podstate vždy rovnaké podmienky pre svoj šport, voda v areáli sa stále mení, každú chvíľu pulzuje inak. My to potrebujeme otestovať a nájsť zradné úseky trate. Navyše, všetko bude závisieť od toho, kde stavitelia trate umiestnia bránky. Preto do Brazílie pôjdeme ešte v júni, v júli po Svetových pohároch. Vychádza to tak, že každý mesiac budeme dva týždne v Riu," vysvetlil opätovne zákulisie svojich juhoamerických pobytov. ,,Táto sezóna je pre mňa špecifická v tom, že veľa cestujem a menej súťažím. Najbližšiu súťaž budem mať v polovici mája na majstrovstvách Európy v Liptovskom Mikuláši. Už sa na tie preteky v domácom prostredí veľmi teším."

Nejako špeciálne sa však na mikulášsky kanál nepripravoval.  ,,Ale v každom prípade chcem zájsť dobrý výsledok. Najväčšou mojou výhodou bude, že pôjdem bez stresu boja o olympijskú miestenku. Teším sa, pretože v Mikuláši je vždy na takýchto podujatiach výborná atmosféra," dodáva zverenec Juraja Minčíka. Na sústredenie pred majstrovstvami sa vyberie opäť s celou rodinkou, ktorá ho prišla podporiť aj Čunova. Manželka Ivana sa striedavo starala o synov Simona a Tobiáša, ktorí si stihli počas celej akcie aj zdriemnuť. Príchod novinárov si však užil najmä Tobiáš, ktorého aparáty a kamery nesmierne zaujali.