Zabojuje o medailu

Uverejnené 13.5.2016
Zabojuje o medailu

Daždivé a chladné predpoludnie privítalo v piatok slalomárov v Areáli Vodného Slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši. Prvý deň pretekov sa začal kvalifikáciou mužov C1. Medzi favoritov, ktorí už nebudú musieť bojovať v druhom kole o postup do semifinále, sa bez zaváhania zaradil Matej Beňuš. S časom 98,37 s obsadil piatu priečku (+2,87).

,,Bola to taká priemerná kvalifikačná jazda, išiel som viac menej na istotu, ale som spokojný, lebo som nič nepokazil a cieľ som splnil, postúpil som,“ povedal Bratislavčan tesne po svojej jazde, ktorú zvládol s čistým kontom bez trestných sekúnd. Pomerne nepríjemné počasie pretekárom rozhodne neprialo. ,,Prekvapilo ma len, aká je zima, tá voda je strašne ľadová, už v polovici som mal úplne tvrdé predlaktie na pravej ruke, to bolo nepríjemné,“ zhodnotil Matej.

,,Nám je síce jedno, či prší, alebo svieti slnko na tej vode, ale tým, že ja som v poslednom období trénoval hlavne v Riu, kde je teplá voda, a tu je ľadová a plytká, tak s tým trochu bojujem.“  Matej už počas prípravy na preteky naznačil, že jeho loď aj pádlo dostávajú na mikulášskom kanáli zabrať. ,,Vody je dokonca menej, ako cez týždeň, keď sme trénovali, to som si všimol už na štarte. Veru búchal som loď,“ pousmial sa slalomár.

A hoci si prišiel na majstrovstvá Európy hlavne tréningovo zasúťažiť, zisk medaile by bol ďalším významným úspechom v jeho kariére. O novom majstrovi Európy v kategórii singlkanoistov sa rozhodne v sobotu predpoludním. Popoludní si Matej Beňuš spolu s Michalom Martikánom a Alexandrom Slafkovským ešte zmeria sily so súpermi v kategórii mužských hliadok C1.

 

Foto: Pavol Uhrín www.fotosport.sk