Zlatá Austrália

Uverejnené 20.3.2016
Zlatá Austrália

Dva štarty, dve víťazstvá! Lepší začiatok olympijského roka si Matej Beňuš nemohol priať. Po suverénnom úspechu na Australian Open v Penrithe triumfoval aj na majstrovstvách Oceánie.

,,Je to dobrý signal, že som mal dobrú zimnú prípravu a som na dobrej ceste. Tie víťazstvá mi určite pridali aj na sebavedomí,” vracia sa k súťažiam slalomár. Z Penrithu odchádzal spokojný, hoci priznal, že ísť na preteky bez prípravy a z plného tréningu nie je najlepšia voľba. Kvalifikáciu si tiež podľa vlastných slov trošku skomplikoval.

,,Bol som rýchly, no mal som veľa trestných sekúnd. V semifinále som skončil tretí. Vo finále som mal najrýchlejší čas, no v jednej náročnejšej kombinácii bránok som dostal dve trestné sekundy. Nakoniec to však stačilo.” Austrália sa teda právom stáva Matejovou srdcovkou. Napokon, už desať rokov tu pravidelne trénuje.

,,Zvykneme bývať zhruba 50 km od Sydney. Sú tu výborné podmienky na jarný tréning, dá sa trénovať technika a je tu veľa ďalších možností, ako si zlepšovať kondíciu,” rozpráva zverenec trénera Juraja Minčíka. Pravidelne beháva v kopcoch Blue Mountains, ktorých príroda mu učarovala. Tento rok s ním navyše do Austrálie vycestovala aj manželka Ivana a synovia Simon a Tobias. Každú nedeľu si užívali voľno najčastejšie na plážach, ale boli sa pozrieť aj na slávnu operu v centre Sydney. ,,Páči sa mi tunajšia mentalita. Amerika je taký policajný štát, ale Austrálčania sú takí ,take it easy´” pochvaľuje si zem protinožcov Matej.

 

Výsledky Australian Open: http://www.canoeicf.com/results-pages/icf-canoe-slalom-ranking-race-australian-open

Výsledky majstrovstiev Oceánie: http://www.canoeicf.com/results-pages/2016-canoe-slalom-oceania-championships