Zmena trénera

Uverejnené 15.11.2016
Zmena trénera

Športové centrum polície oznámilo meno nového trénera Mateja Beňuša - stal sa ním Pavel Ostrovský, ktorý preberá žezlo po Jurajovi Minčíkovi. ,,Trénoval som Mateja a bratrancov Škantárovcov osem rokov, našu spoluprácu sme vlastne ukončili ziskom olympijských medailí. Chalani boli počas tejto našej spoločnej cesty trpezliví, dokázali makať a dočkali sa odmeny," povedal Minčík, ktorý po rokoch súťažnej a trénerskej kariéry pocítil potrebu zmeny a chce sa viac venovať rodine. Ako však zdôraznil, veľmi rád bude naďalej poradcom a hlavne veľkým fanúšikom Mateja a Petra s Ladislavom.

,,Chcem sa len poďakovať Jurajovi, že to s nami vydržal, lebo sme všetci ťažšie povahy," zažartoval Matej Beňuš. ,,Pavel Ostrovský bol v našej situácii najlepšia voľba, ja som spokojný. Ako však budeme v praxi vychádzať, budem môcť zhodnotiť až o pár mesiacov," dodáva na adresu nového kouča. ,,Keď nám Juraj po olympiáde oznámil, že končí, poradil mne aj Škantíkom, aby sme pouvažovali o tom, kto by nás mohol ďalej viesť. Vedeli sme, kto je dostupný, kto nie, tým, že Pavel je od nás a poznáme sa roky, bol pomerne jednoznačným favoritom."

Pavel Ostrovský pôsobí v Športovom centre polície od roku 2011 a s kajakárom Andrejom Málekom dosiahli pekný úspech - Andrej sa stal v auguste  novým majstrom Európy v K1 v kategórii do 23 rokov. Práve Málek rozšíri tréningovú skupinu Beňuš - Škantárovci. ,,Je to určite plus, že medzi nás príde dravý kajakár, nová krv, nová energia," uvažuje Matej. ,,Asi týždeň som sa rozhodoval, či prijmem ponuku stať sa novým trénerom, lebo je to síce radosť mať pod palcom úspešných olympionikov, ale je to aj zodpovednosť. Navyše som dosť dobre vedel, práve od Juraja, s ktorým sa často stretávame, čo táto práca obnáša. Pristupujem k tomu s rešpektom. Ako chalanov poznám, sú nesmierne pohodoví a pohoda je v tíme základ úspechu. O tréningoch už mám nejakú predstavu," hovorí Pavel Ostrovský.

Jarnú prípravu zabsolvujú všetci v Austrálii a možno aj na Novom Zélande, kde v Aucklande postavili nový kanál Vector Wero Whitewater park a podmienky na ňom ide otestovať práve Matej Beňuš. Už vo štvrtok cestuje na súťažnú exhibíciu WhitewaterXL, kde sa predstavia najlepší vodáci.

Foto: Michal Smrčok, News and Media Holding